ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

Konkursy Kalendarzowe PSP:

                                                                    

 

            

 

 

Aktualności

30-06-2018

Akcja wyciągniecia osoby, która wpadła do studni w miejscowości Wola Mała.

27 czerwca 2018r. o godzinie 9.46 łańcuccy strażacy otrzymali zgłoszenie o osobie, która wpadła do przydomowej studni w miejscowości Wola Mała.

Do działań skierowano 2 zastępy PSP – 7 strażaków. Osoba poszkodowana to starsza kobieta, który po dojeździe strażaków znajdowała się na głębokości około 4 metrów. Zastępy PSP niezwłocznie po przybyciu na miejsce zajęły się dotarciem do kobiety. Odsunięto betonową pokrywę w której znajduje się otwór kwadratowy o wymiarach 50 cm na 50 cm, przez który osoba wpadła do wnętrza studni. Zbudowano dwa stanowiska ratownicze na barierce balkonowej. Następnie ratownik w szelkach ratowniczych zabezpieczony linką został opuszczony do wewnątrz, gdzie założył kobiecie trójkąt ratowniczy i podpiął drugą linę. Pozostali ratownicy wspólnie z funkcjonariuszami Policji wyciągnęli jednocześnie osoby ze studni.

Kobietę z oznakami wychłodzenia bez widocznych innych obrażeń przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, który zabrał ją do szpitala celem przeprowadzenia dokładniejszych badań.

opracowanie: mł. bryg. Marcin Filip, KP PSP Łańcut
zdjęcia: mł. bryg. Marcin Filip, KP PSP Łańcut,

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje