ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

                                                                    

 

            

 

 

Aktualności

04-01-2019

Konkursy kalendarzowe PSP 2019

       W grudniu 2018 r. strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odwiedzili placówki szkolne powiatu łańcuckiego przekazując kalendarze Państwowej Straży Pożarnej na 2019 r. w ramach konkursu kalendarzowego zorganizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
       W trakcie przekazywania kalendarzy prowadzono prelekcje i pogadanki  dotyczące bezpieczeństwa dla grona pedagogicznego i uczniów szkół oraz promowano akcje z zakresu prewencji społecznej, miedzy innymi: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" i "Bezpieczne ferie". Zachęcano również do korzystania z Sali Edukacyjnej "Ognik" zlokalizowanej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.
          Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłosił cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok. Celem tych konkursów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa: na wypadek zagrożenia oraz zdobytej wiedzy o straży pożarnej w Polsce. Termin składania prac konkursowych upływa 26 kwietnia 2019 r. Wyłonienie zwycięzców nastąpi do 15 maja 2019 r., a informacja o laureatach zamieszczona zostanie do 20 maja 2019 r. na stronie internetowej www.straz.gov.pl i w mediach społecznościowych oraz w czerwcowym numerze czasopisma „Przegląd Pożarniczy”. Nagrody w formie symbolicznego zaproszenia na wycieczki oraz nagrody rzeczowe  zostaną wręczone przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w szkole laureatów podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
Wszystkie informacje na temat konkursów oraz karty zgłoszeniowe i regulaminy można znależć tutaj.

Opracowanie: bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut.
Zdjęcia: bryg. Jacek Rejman, bryg. Henryk Rydzik, mł. bryg. Piotr Glac, sekc. Maciej Janusz, KP PSP Łańcut. 

 

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje