ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:


Służba Cywilna

Konkursy kalendarzowe PSP 2020:

Kalendarz KG PSP na rok 2020 – pierwsza strona

                                                                

 

            

 

 

Aktualności

20-12-2019

Konkursy kalendarzowe PSP 2020.

       W grudniu 2019 r. strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie odwiedzili placówki szkolne powiatu łańcuckiego przekazując kalendarze Państwowej Straży Pożarnej na rok 2020 w ramach konkursu kalendarzowego zorganizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
       W trakcie przekazywania kalendarzy prowadzono prelekcje i pogadanki  dotyczące bezpieczeństwa dla grona pedagogicznego i uczniów szkół oraz promowano akcje z zakresu prewencji społecznej, miedzy innymi: "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" i "Bezpieczne ferie". Zachęcano również do korzystania z Sali Edukacyjnej "Ognik" zlokalizowanej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.
        Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłosił pięć konkursów kalendarzowych dla dzieci i młodzieży umieszczonych na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2020 rok. Celem tych konkursów jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy nt. szeroko pojętego bezpieczeństwa: na wypadek zagrożeń oraz wiedzy o straży pożarnej w Polsce. Termin składania prac konkursowych upływa 3 kwietnia 2020 r. Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”. Nagrody zostaną wręczone przez przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w szkole laureatów podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2019/2020.
Wszystkie informacje na temat konkursów oraz karty zgłoszeniowe i regulaminy można znależć tutaj.

Opracowanie: bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut.
Zdjęcia: bryg. Henryk Rydzik, bryg. Mariusz Skrobacz, mł. bryg. Piotr Glac, sekc. Maciej Janusz, KP PSP Łańcut.

 

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje