ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

Konkursy Kalendarzowe PSP:

                                                                    

 

            

 

 

Aktualności

12-11-2018

Pogwizdów – pożar w budynku mieszkalnym.

Pogwizdów – pożar w budynku mieszkalnym.

12 listopada 2018 roku o godz. 15:35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie wpłynęła informacja o zadymieniu w budynku mieszkalnym w miejscowości Pogwizdów.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Łańcut, 2 zastępy OSP Medynia Łańcucka oraz 2 zastępy OSP Medynia Głogowska  (w sumie w działaniach brało udział 26 strażaków). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z budynku mieszkalnego oknami na parterze wydobywa się gęsty dym, uniemożliwiający wejście do środka bez zabezpieczenia w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Ponadto właściciel budynku informuje KDR-a o możliwości pozostania w budynku jednej osoby. Ratownicy w aparatach ODO podali dwa prądy wody w natarciu na palące się wyposażenie salonu, równocześnie prowadząc przeszukanie wszystkich pomieszczeń całego obiektu. Po dokładnym  przeszukaniu nie stwierdzono wewnątrz żadnych osób. Po ugaszeniu pożaru nadpalone elementy wyposażenia (dwie sofy, ławę, kołdry, poduszki, dywan, drobne elementy wyposażenia pokoju) wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano prądem wody w celu dokładnego ugaszenia. W trakcie prowadzenia działań wyniesiono na zewnątrz dwie 11 kg butle gazu propan butan. W działaniach brał udział także patrol Policji KPP w Łańcucie.

Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały oddymione, przewietrzone i sprawdzone miernikiem czy nie występuje w nich zagrożenie ze strony tlenku węgla.

Opracowanie: mł. kpt. Kaczor Dariusz, KP PSP Łańcut
Zdjęcia: mł. asp. Sala Grzegorz, KP PSP Łańcut

 

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje