ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

                                                                    

 

            

 

 

Aktualności

01-02-2019

Prelekcja w Zespole Szkół w Rogóżnie dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ramach kampanii „Bezpieczne Ferie”

 

30 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół im. Anny Jenke w Rogóżnie została przeprowadzona prelekcja dotycząca bezpieczeństwa dzieci i młodzieży  w ramach kampanii społecznej „Bezpieczne Ferie”.

Funcjonariusze KP PSP w Łańcucie przeprowadzili wykład, który miał na celu przybliżenie zasad bezpiecznych zachowań oraz sposobów postępowania na wypadek wystąpienia zagrożenia. Zaprezentowane zostało działanie czujki tlenku węgla oraz czujki dymu. Omówione zostały kryteria jakimi należy się kierować podczas zakupu tego typu urządzeń oraz gdzie i w jaki sposób zamontować je w domu. W dalszej części odbył się pokaz wyposażenia osobistego strażaka wraz z aparatem sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Po pokazie mł. bryg. Piotr Glac oraz asp. Jan Kiełb przybliżyli słuchaczom specyfikę służby w Państwowej Straży Pożarnej, możliwości dalszej edukacji w szkołach pożarniczych oraz odpowiedzieli na wszystkie pytania uczniów.
W spotkaniu wzięła udział grupa uczniów z klas od 1 do 8 oraz grupy ,,0” z przedszkola, w liczbie około 128 uczniów oraz 11 nauczycieli.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom prelekcji rozdano ulotki propagujące zasady postępowania i zagrożenia występujące podczas zdarzeń z udziałem tlenku węgla oraz opaski odblaskowe z numerami alarmowymi.

opracowanie: sekc. Paweł Pieniążek, KP PSP Łańcut,
zdjęcia: Pani Kinga Nowogrodzka, ZS Rogóżno

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje