ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:


Służba Cywilna

Konkursy kalendarzowe PSP 2020:

Kalendarz KG PSP na rok 2020 – pierwsza strona

                                                                

 

            

 

 

Aktualności

30-07-2020

Strażacy z KP PSP w Łańcucie uczestniczyli w dostarczaniu darów dla osób, które ucierpiały w wyniku czerwcowych nawałnic.

W dniu 25 lipca 2020 r. strażacy z KP PSP w Łańcucie uczestniczyli w dostarczaniu darów dla osób, które w wyniku czerwcowych nawałnic ucierpiały najbardziej. Tuż przed godziną 12 przez Łańcut w eskorcie Policji przejechał konwój z darami wzbudzając nie lada sensację wśród mieszkańców.

Akcja ta była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób, a w szczególności druha Adama Ozimka z jednostki OSP Hucisko z powiatu rzeszowskiego oraz druha Kamila Szulika z OSP Świerklany z województwa śląskiego. Dary pochodziły ze zbiórki, którą zorganizowały: jednostka OSP Hucisko oraz jednostki OSP z powiatu Rybnickiego (OSP Świerklany, OSP Jankowice, OSP Żory). W tych miejscowościach ochotnicy zbierali m.in. środki czystości, materiały budowlane, sprzęt AGD, ubrania, żywność, pościel, koce i ręczniki, wszystko, co jest potrzebne do życia i szybkiego powrotu do „normalności”.

            Przeładunek z tira, ciężarówki oraz kilku busów odbył się w miejscowości Zabratówka przed remizą OSP. Dzięki osobistemu zaangażowaniu się w tą inicjatywę Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie st. bryg. Bogusława Golenia, dodatkowa pomoc dotarła również do Pani Marianny Piłat (emerytowanego pracownika naszej komendy). Pani Marianna Piłat otrzymała między innymi: meble kuchenne, meble pokojowe, łóżko, lodówkę, chemie gospodarczą, żywność, ubrania, sprzęt AGD - rzeczy, które utraciła podczas powodzi.

            Komendant Powiatowy PSP w Łańcucie składa gorące podziękowania dla:

- druha Adama Ozimka z OSP Hucisko – za zorganizowanie akcji pomocy,

- druha Kamila Szulika z OSP Świerklany – za koordynację zbiórki w powiecie Rybnickim,

- jednostek OSP Świerklany, OSP Jankowice, OSP Żory – za przeprowadzenie zbiórki darów oraz ich transport,

- Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku – za udostępnienie samochodu do przewozu darów,

- Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie – za zorganizowanie eskorty Policji dla konwoju przez teren powiatu łańcuckiego,

- jednostki OSP Handzlówka – za pomoc w rozładunku darów dla Pani Marianny.

Szczególne podziękowania składamy Wszystkim, niewymienionym z nazwiska, ludziom dobrej woli, którzy wsparli inicjatywę pomocy i przekazali dary dla osób poszkodowanych w powodzi.    

 

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Marcin Filip, KP PSP Łańcut

Zdjęcia: druh Mateusz Kucaj, OSP Zabratówka

 


 

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje