ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

Konkursy Kalendarzowe PSP:

                                                                    

 

            

 

 

Aktualności

07-05-2018

Uroczysta Msza z okazji Święta Św. Floriana

4 maja 2018 r. strażacy z Państwowej  i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łańcucie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, którą uczcili swoje święto, przypadające w Dzień Świętego Floriana. Obchody dnia św. Floriana rozpoczęły się uroczystym przemarszem strażaków ulicami miasta do kościoła łańcuckiej Fary pw. św. Stanisława Biskupa, gdzie odbyła się msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Kocór modląc się w intencji wszystkich żyjących i zmarłych strażaków powiatu łańcuckiego. W homilii ks. Tadeusz Kocór, przekazując życzenia bezpiecznych powrotów z akcji i satysfakcji z pełnionej służby, podziękował wszystkim strażakom za ich trud i narażanie życia podczas niesienia pomocy przy  gaszeniu pożarów i walki z żywiołami występującymi na ziemi łańcuckiej. Głos zabrał również były komendant powiatowy PSP w Łańcucie – st. bryg. Roman Poterek dziękując strażakom za ich służbę i składając najlepsze życzenia dla nich i ich rodzin.

Na uroczystej mszy, oprócz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, obecne były poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu powiatu łańcuckiego, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Łańcuta.

Po mszy świętej jej uczestnicy udali się na rynek, gdzie wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej OSP z Husowa, pod dyrekcją Zdzisława Magonia, która uświetniła to wydarzenie. Następnie pod pomnikiem św. Floriana na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie złożone zostały kwiaty.

 

opracowanie: sekc. Paweł Pieniążek, KP PSP Łańcut
zdjęcia: sekc. Paweł Pieniążek, KP PSP w Łańcucie, Pan Adam Kunysz

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje