ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:


Służba Cywilna

Konkursy kalendarzowe PSP 2020:

Kalendarz KG PSP na rok 2020 – pierwsza strona

                                                                

 

            

 

 

Aktualności

15-07-2020

Uroczyste wręczenie aktu nadania stopnia młodszego aspiranta

15 lipca 2020 r. na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji wręczenia aktu nadania stopnia młodszego aspiranta Bartłomiejowi Danielewiczowi, absolwentowi Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. W zbiórce uczestniczyli strażacy i pracownicy cywilni pełniący w tym dniu służbę. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w bieżącym roku w szkołach pożarniczych nie odbyły się tradycyjne promocje absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez mł. bryg. Mariusza Kluza, dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej st. bryg. Jackowi Rejmanowi, zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

st. sekc. Maciej Janusz, zastępca naczelnika wydziału organizacyjno-kwatermistrzowskiego odczytał akt nadania stopnia młodszego aspiranta Bartłomiejowi Danielewiczowi.

Następnie zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie dokonał uroczystego wręczenia aktu, po czym przedstawił krótką charakterystykę absolwenta. Gratulując mł. asp. Bartłomiejowi Danielewiczowi zdobycia szlifów aspiranckich i uzyskanie tytułu zawodowego technika pożarnictwa, życzył mu satysfakcji z pełnionej służby i niesienia pomocy potrzebującym, opieki Świętego Floriana oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Mł. asp. Bartłomiej Danielewicz 26 czerwca 2020 r. ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 lipca 2020 r. został skierowany do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Obecnie służbę pełni w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.
Jest mieszkańcem powiatu łańcuckiego. Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach ochotniczego pożarnictwa.

Opracowanie: st. bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut.

Zdjęcia: sekc. Mateusz Witek, KP PSP Łańcut.

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje