ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:


Służba Cywilna

Konkursy kalendarzowe PSP 2020:

Kalendarz KG PSP na rok 2020 – pierwsza strona

                                                                

 

            

 

 

Aktualności

17-07-2020

"Wakacyjna Akcja Oddawania Krwi" w Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie

17 lipca 2020 r. w godz. 9.00 - 12.00 na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie miała miejsce akcja honorowego oddawania krwi.
Organizatorem zbiórki pod nazwą "Wakacyjna Akcja Oddawania Krwi" było Ministerstwo Zdrowia, Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych do Mobilnego Punktu Poboru Krwi (krwiobus) zgłosiło się 28 osób dzięki czemu zebrano prawie 10 litrów krwi. Krew oddali strażacy, pracownicy cywilni i emerytowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, pracownicy Starostwa Powiatowego w Łańcucie, strażacy ochotniczych straży pożarnych oraz mieszkańcy powiatu łańcuckiego.

Honorowych dawców krwii wspierali obecni w czasie zbiórki: Ewa Zawilińska, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie; Urszula Bzdek, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz Barbara Pilawa-Kraus, Wicestarosta Łańcucki.

Wakacje to dla wielu jest to czas wyczekiwany, pełen radości i wytchnienia. Dla krwiodawstwa jest to czas gdy wzrasta znacząco zapotrzebowanie na krew i jej składniki. Dlatego serdecznie dziękujemy organizatorom oraz uczestnikom za inicjatywę i udział w zbiórce .

Opracowanie: st. bryg. Jacek Rejman, KP PSP Łańcut.

Zdjęcia: asp. Mateusz Rybacki, KP PSP Łańcut.

 

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje