ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

                                                                   

 

            

 

 

Aktualności

20-06-2019

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Łańcucie

 

W czwartek, 19 czerwca w Łańcucie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abp. Adama Szala, z udziałem kapelana krajowego strażaków ks. st. bryg. dr. Jana Krynickiego oraz kapelanów służb mundurowych i kapelanów Państwowej Straży Pożarnej.

Po Eucharystii zaproszeni goście udali się do Muzeum-Zamku w Łańcucie. Tutaj odbyły się główne uroczystości, które rozpoczęto złożeniem meldunku i przeglądem pododdziałów.

– Uczestniczymy dziś w uroczystościach Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka połączonych z wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie.
Otrzymanie tak zaszczytnego wyróżnienia jakim jest sztandar, nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jest wyrazem uznania, wdzięczności i szacunku dla wiernej i ofiarnej służby pożarniczej, na rzecz społeczeństwa i kraju.– podkreślił w inauguracyjnym przemówieniu podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

Przekazania sztandaru dokonał zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński.

Uroczysty apel był okazją do uhonorowania medalami, odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionych zostało 155 podkarpackich strażaków.

Podczas uroczystości odczytano list prezydenta RP Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz komendanta głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego z życzeniami dla wszystkich strażaków oraz pracowników cywilnych jednostek organizacyjnych PSP.

Spotkanie ze strażakami stanowiło doskonałą okazję, aby podziękować wszystkim funkcjonariuszom za ich codzienną służbę. Słowa wdzięczności zostały także skierowane do pracowników cywilnych komend, emerytowanych strażaków oraz przedstawicieli służb i instytucji za okazywaną pomoc i ogromną życzliwość kierowaną pod adresem podkarpackich strażaków.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe i kompanie honorowe Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, ochotniczych straży pożarnych na czele z pocztem sztandarowym Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rzeszowie.
Piękną oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego w Wierzawicach.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Premiera do Spraw Dialogu Międzynarodowego, minister Anna Schmidt-Rodziewicz, posłowie do Sejmu RP Zbigniew Chmielowiec, Kazimierz Gołojuch, Mieczysław Miazga, zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Jasiński, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, komendanci i dowódcy służb mundurowych, emerytowani komendanci wojewódzcy PSP, księża kapelani straży pożarnej i służb mundurowych oraz przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z naszą formacją.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: Lucjan Szmuc, Studio El Jot

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje