ZAWSZE W PEŁNEJ GOTOWOŚCI!

Prewencja społeczna

Prewencja Społeczna Państwowej Straży Pożarnej:

Konkursy Kalendarzowe PSP:

                                                                    

 

            

 

 

Aktualności

09-11-2018

Wypadek trzech samochodów osobowych na autostradzie A4 w Białobrzegach

 

8 listopada 2018 r. o godz.  9:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łańcucie wpłynęła informacja o wypadku trzech samochodów osobowych na autostradzie A4.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Białobrzegi na 599 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa. Ranne zostały trzy osoby spośród czterech, które podróżowały pojazdami.

Na miejsce udały się trzy zastępy Straży Pożarnej z JRG Łańcut. Zadysponowano również dwie karetki pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba poszkodowana przebywała w pojeździe, pozostałe znajdowały się poza pojazdami. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanym. Znajdującą się w pojeździe kobietę ewakuowano wspólnie z przybyłym Zespołem Ratownictwa Medycznego. Ze względu na zadysponowany śmigłowiec LPR wyznaczono i zabezpieczono dla niego lądowisko na autostradzie. W tym czasie ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. Do szpitala zostały zabrane trzy osoby. Przyczyny wypadku ustala Policja.

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów PSP, OSP Łąka, 2 karetki PRM oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Opracowanie: sekc. Paweł Pieniążek, KP PSP Łańcut
zdjęcia: mł. bryg. Mariusz Kluz, KP PSP Łańcut
 

Powrót

Dane adresowe

Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej
w Łańcucie:

ul. Grunwaldzka 68

Sekretariat Komendanta
Powiatowego:

tel. 17 225 29 22

Zobacz lokalizację na mapie

więcej

Bieżące informacje